קצת עלינו
בית / קצת עלינו

אדיר ליבה

כולנו נחשפים כל יום לצבע. שמיים כחולים, דשא ירוק, שמש לבנה או פרחים אדומים. כל צבע מעורר בנו רגש אחר, כל צבע גורם לנו לחוויה אחרת, כל אחד והצבע שלו, כל אחד והגוון שלו. החיים הם מסע של חיפוש -איזה צבע אני?

מאז שאני ילד חקרתי צבעים. תהיתי לעצמי מה מקור הביטוי ירוק מקנאה ומה הסיבה שאנחנו אדומים מכעס?.. תקופות קשות בחיים שלי (ותאמינו לי, היו כאלו) עברו בעזרת הציור. כל פעם שהמורה הייתה זורקת לעברי "מה אתה מקשקש שם? " הייתי חצי מחייך על משחק המילים. השנים עברו, המיומנויות השתפרו ואני המשכתי לצייר.

חנכתי נוער בסיכון במסגרת שונות, ציירתי על קירות של עסקים, בתי ספר, מוסדות ציבוריים ובכל הזדמנות שהייתה לי – "המשכתי לקשקש" , למרות הכל. אז מה למדתי מכל זה? תואר ראשון בחינוך (B.EDׂ) ותעודת הוראה, תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, איירבראש אצל המומחים הגדולים ביותר בארץ, ובעיקר למדתי המון משלל ההתנסויות שזכיתי לממש בדרך- הזדמנויות שהשם זימן לי.

האמנות עוסקת בתחומים נרחבים מאוד בתרבות ובחברה העולמית, בנושאים המעסיקים גם בני נוער תלמידים צעירים ובני אדם בכלל. אני מאמין גדול בכך שאצליח לפתוח בפניהם את הדלת הקסומה הזו לתוך עולם של דמיון, הקשרים, מתן משמעויות וחיפוש אחריהן באופן מתמיד ולא רק אתרום להבניה משמעותית של אדם החושב בצורת חשיבה מסדר גבוה, אלא גם אפתח בפניהם את האפשרות להתבוננות על העולם ממקום חדש ואולי מוכר פחות בגישה שונה, מנקודת מבטו של אמן יוצר מחברה תרבותית זו או אחרת וכך אוכל לחשוף את תלמידיי לפלחים ורבדים שונים בחברות השונות הקיימות בעולמינו, דרך התבוננות ביצירות אמנות, דרך למידה מעמיקה, וגם דרך יצירה משמעותית, חדשנית, מקורית ואישית ששואבת השראה מן הקודם לה בהיררכיה המבנית התרבותית, ונשענת על יסודותיה של תולדות האמנות וההיסטוריה.

היום אני אמן מחנך עם שאיפה ענקית – לעשות עולם צבעוני יותר. "אֵין מַרְגִּישִׁים אֶת הַיֹּפִי שֶׁל הָעוֹלָם, כִּי אִם לְפִי הַמִּידָּה שֶׁל יֹפִי שֶׁיֵּשׁ בִּפְנִימִיּוּתָהּ שֶׁל הַנְּשָׁמָה". (הרב קוק)

עוד בנושא


Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/adirzane/public_html/wp-content/themes/adir/page.php on line 61

Notice: Trying to get property 'taxonomy' of non-object in /home/adirzane/public_html/wp-content/themes/adir/page.php on line 62