פיינט מה? פיינט דייט!
בית / studio / פיינט מה? פיינט דייט!

אדיר ליבה

בשנים האחרונות נחשפתי למגוון רחב של חוגים וסדנאות, החל מסדנאות רישום, ציור, צילום ועד סדנאות נגרות, בטון ומלאכות שונות. מה שהכי שבה את ליבי היו סדנאות ה"פיינט דייט"! בהתחלה חשבתי שזה טרנד שרץ אך ורק בחו"ל, אך לשמחתי מצאתי שהטרנד עשה עלייה לארץ מניו-יורק, טורונטו ולונדון. סדנאות הפיינט דייט בארץ נמצאות במוקדים שונים וגם מכונות בשמות כמו "פיינט בר", "פיינט פאב" וגם כמובן "דייט נייגט פיינטיניג" ו "פיינט דייט".

"פיינט דייט" זו סדנת ציור זוגית (בני זוג, אחים, דודים, בסטיז) שבסופה כל משתתף יוצר עם ציור שמשלים את הציור של הדייט שלו. בדרך כלל הסדנה מתקיימת בפאב מקומי, צעיר תוסס ומלא באנרגיות טובות.

במסגרת תרומה לקהילה בעמותת "איילים", החלטנו להעביר סדנת ציור זוגית שכזו במחיר סמלי. בחרנו לבנות סדנה בהשראת כל סדנאות ה"פיינט דייט" אבל ליצור טוויסט ייחודי משלנו.  תחילה בחרנו נושא על שבעקבותיו המשתתפים בסדנה יצרו ולאחר מכן בחרנו את המתודות והתכנים שילוו אותנו במהלך העברת הסדנה. תוכלו לקרוא עוד מידע בפוסט שכתבנו על "איך בונים סדנה מאפס". 

בסדנה הראשונה שהעברנו חילקנו לכל זוג משתתפים לצד חומרי היצירה, "כרטיסשיח" וזאת על מנת לפתח את השיח הזוגי למקומות חדשים.

כמובן שמיותר לומר שאין צורך ברקע אמנותי כזה או אחר. כל המטרה של הסדנה היא להשתחרר, ליצור ולעשות קצת פאן. אף אחד לא מצפה לפיקאסו הבא! שותים, נהנים, ותולים את הציור בפינת חמד בבית.

 

 

 

עוד בנושא